Mistrzostwa Europy w szachach błyskawicznych

0
584

W piątek – 14 grudnia – w Warszawie rozegrane zostaną Mistrzostwa Europy w szachach błyskawicznych z udziałem ponad 400 zawodników.

Pod nieobecność naszych najlepszych zawodników – Radka Wojtaszka (przebywa u V. Ananda w Indiach) oraz Moniki Soćko(gra w Mistrzostwach Świata w Grach Umysłowych) i Iwety Rajlich – nasi reprezentanci będą starali się powtórzyć zeszłoroczny sukces w postaci brązowego medalu Radka Wojtaszka. Z szerokiej czołówki zobaczymy dwóch zawodników z klubu „2700+” – francuza Maxime Vachier-Lagrave oraz Rosjanina Alexandra Riazantzeva. Najwyżej notowanymi kobietami są Olga Girya z Rosji oraz polska arcymistrzyni Jolanta Zawadzka. W tym roku niestety obsada jest dużo słabsza niż rok temu, jednak w dalszym ciągu jest to największy tego typu turniej rozgrywany w naszym kraju.

Zawody odbędą się, tak jak rok temu, w Pałacu Kultury i Nauki. Pierwsza runda rozpocznie się o godzinie 11.00. Na nagrody przeznaczono 10000 Euro, z czego zwycięzca dostanie 2000 Euro. Nagrodzona zostanie pierwsza 20, ale ponad 2500 Euro przeznaczono na szeroką gamę nagród specjalnych.