Millionaire Chess 2015.

5
945

Po raz drugi spotkają się szachiści w Las Vegas podczas niecodziennego turnieju szachowego „Millionaire Chess„. Druga edycja rozegrana zostanie w dniach 8-12 października w modelu amerykańskim, czyli 2 rundy dziennie, poza ostatnim dniem, kiedy rano zawodnicy rozegrają ostatnią partię, a po południu wezmą udział w niecodziennym wydarzeniu, jakim jest losowanie przez zwycięzców w poszczególnych kategoriach koperty z 1 mln$ zspośród 64 kopert.

Millionare 2015 logo3

Rok temu zwyciężył Wesley So. W tym roku turniej jest dużo silniejszy, a na czele listy startowej znajdują się trzej amerykanie – Fabiano Caruana, Hikaru Nakamura oraz Wesley So. Z Polaków uczestniczą Bartłomiej Macieja, Jacek Stopa, Marcin Tazbir, Artur Jakubiec, Zbigniew Pakleza oraz Kacper Drozdowski.

Millionare 2015 logo2

Zwycięzca całego turnieju „zgarnie 100.000$, a w sumie podzielone zostanie pomiędzy wielu zawodników, w różnych kategoriach, tytułowe milion dolarów. Zawody rozegrane zostaną w hotelu Planet Hollywood.

Transmisja

Po dogrywce do trójki liderów dołączył Nakamura i to oni rozegrają miedzy sobą batalię o zwycięstwo. Pozostali zawodnicy zagrają w VIII i IX rundzie turnieju szwajcarskiego.W grupie do 2550 znalazł się Marcin Tazbir, a obok niego Gil Popilski, Holden Hernandez oraz Samuel Sevian.

W finale Hikaru Nakamura pokonał Le Quan Liem-a i został zwycięzcą turnieju. Trzecie miejsce zajął Yangyi Yu, który pokonał Lendermana. W grupie do 2500 ELO Marcin Tazbir przegrał w finale z Holdenem Hernandezem.

Wyniki turnieju open po IX rundach

Millionare 2015 wyniki

Szczegółowe wyniki.

Oficjalna strona zawodów.

 Galeria zdjęć Susan Polgar.

5 KOMENTARZE

Comments are closed.