Mateusz Bartel o meczu

0
157

Zdjęcie z serwisu www.chess-news.ru

Arcymistrz Mateusz Bartel, który tuż przed meczem rozegra swój „turniej życia” w Dortmundzie bardzo pozytywnie ocenia pojawienie się na naszym podwórku zawodnika z czołówki. W swoim komentarzu zapowiada ciekawy mecz z pozytywnym zakończeniem.

W Polsce od lat brakuje imprez na najwyższym poziomie, więc każde wydarzenie, w którym grają zawodnicy ze światowej czołówki należy oceniać bardzo pozytywnie. Sądzę, że mecz Radka z Dżobawą będzie dla kibiców bardzo interesujący – obaj zawodnicy prezentują inne podejście do szachów, a zazwyczaj partie szachistów o innych stylach są ciekawe. Forma najlepszego polskiego szachisty jest w tym momencie pewną zagadką, w końcu Radek ostatnio nie grał, z uwagi na wspólną pracę z Anandem. Nie ma najmniejszych wątpliwości, że praca w sztabie mistrza świata znowu powiększyła zasób wiedzy Radka, a nam pozostaje liczyć na to, że uda się wiedzę przełożyć na punkty.

Mecz z wymagającym rywalem będzie dla Radka idealnym sprawdzianem przed Olimpiadą. Jeśli miałbym bawić się w przewidywania, to sądzę, że dwie pierwsze partie mogą być dla naszego zawodnika trudne, ale w drugiej części meczu, a także w szachach szybkich to Dżobawa będzie miał duże problemy. Musimy jednak pamiętać o tym, że na ostatnim lepszy okazał się Gruzin, co tylko potwierdza jak trudnym jest rywalem. Ja stawiam na 2,5-1,5 dla Polaka, zarówno w szachach klasycznych, jak i szybkich.