Memoriał Petrowa 2015.

0
52

Petrov logo

W weekend 7-8 marca będziemy mieć okazję śledzić 4 już edycję Memoriału Władimira Petrova organizowaną przez Łotewską Federacją Szachową. Zawody w szachach szybkich na dystansie 11 rund rozgrywane będą w Jurmale, a wezmą w nich udział znakomici szachiści.

Petrov zdjecie

Dwa lata temu zwycięzcą tych zawodów został nasz superarcymistrz Radek Wojtaszek.

W tym roku z pierwszym numerem startowym rozstawiony jest reprezentant Ukrainy Vasilij Ivanchuk, a oprócz niego zobaczymy m.in. Karjakina, Mamedyarova, czy zwycięzcę ostatniego Grand Prix FIDE Tomashevskiego. Polskę reprezentują Bartosz i Monika Soćko, Michał Krasenkow, Bartłomiej Heberla, Wojciech Przybylski i Piotr Gasik.

Petrov zawodnicy

Zanim zawodnicy rozegrają turniej szachów szybkich, to w piątek część z nich zmierzyła się w turnieju szachów błyskawicznych.

Transmisja

Najlepsi zawodnicy turnieju szachów błyskawicznych.

Petrov wyniki blitz

Szczegółowe wyniki turnieju szachów błyskawicznych.

Transmisja szachów szybkich.

Po pierwszym dnie, na który składało się 5 rund na czele mamy czwórkę zawodników z 4,5 pkt – Ivanchuka, Mamedyarova, Malakhova oraz Dobrova. Najlepszymi z reprezentantów Polski są Michał Krasenkow i Monika Soćko, którzy mają po 4 pkt.

Petrov wyniki

Petrov IvanchukFot. Matiss

Drugiego dnia rywalizacja o zwycięstwo w turnieju rozegrała się pomiędzy Ivanchukiem, Gelfandem i Karjakinem. Zwycięsko wyszedł z niej Ukraiński arcymistrz, który pokonując w ostatniej rundzie Fedoseeva zapewnił sobie samodzielne zwycięstwo zdobywając 9 pkt. Najlepszy z Polaków Michał Krasenkow zdobył ich 7,5 i zajął 12 miejsce. Bartosz Soćko z 7 pkt był 20, Bartłomiej Heberla z 6,5 zajął 32 pozycję, Wojtek Przybylski z 6,5 zajął 38 miejsce, a Monika Soćko, która po świetnym początku drugiego dnia zdobyła tylko 2 pkt z 6 zakończyła zawody na 44 pozycji.

Szczegółowe wyniki turnieju szachów szybkich.