Macieja czwarty w Chicago.

0
239

Jeszcze tylko kilka dni zostało do ogłoszenia składu reprezentacji Polski na zbliżającą się Olimpiadę Szachowa. Dwa miejsca już są obsadzone przez Mistrza i Wicemistrza Polski, czyli arcymistrzów Wojtaszka i Gajewskiego, natomiast o pozostałe wciąż trwa walka.

Ponieważ o powołaniu decyduje lista rankingowa z 1 czerwca 2014 roku, to zdobywanie punktów rankingowych zakończyli już Bartel, Soćko, Mitoń oraz Świercz, którzy grali w I sesji Sygnity Ekstraligi. Miejsce Mateusza jest raczej nie zagrożone, ale kto będzie czwarty lub piąty?

A 22 maja rozpocznie się „podejście” do gry w reprezentacji arc. Bartłomieja Maciei, który zagra w turnieju Chicago Open. Zawody potrwają do 26 maja i jeżeli Bartkowipójdzie” i zdobędzie ponad 15 pkt ELO, a turniej zostanie zaliczony do czerwcowej listy, to zrobi się ciekawie. Tak więc nasz „wyeksportowany” arcymistrz ma o co grać.

A poza nim w turnieju zobaczymy tylko dwóch wyżej notowanych zawodników – arc. Antona Kovalyova(2636) oraz arc. Julio Catalino Sadorrę(2611). Tak więc turniej nie jest zbyt silny, jak dla naszego bardzo doświadczonego zawodnika.

Lista startowa.