London Chess Classic 2014.

1
528

LCC 2014 logo

Już w sobotę rozpoczyna się kolejna edycja słynnego turniju „London Chess Classic„. Głównym turniejem jest 6-osobowy turniej kołowy z udziałem zawodników ze ścisłej światowej czołówki. 

LCC 2014 players 2 LCC 2014 players 1

Cały festiwal rozpocznie się od turnieju „Super Rapidplay Open„, który rozegrany on zostanie w dniach 6-7 grudnia na dystansie 10 rund, a wezmą w nim udział m.in grający później w kołówce:

1. Fabiano Caruana

2. Viswanathan Anand

3. Vladimir Kramnik

4. Hikaru Nakamura

5. Michael Adams

6. Anish Giri

oraz czołowi brytyjscy seniorzy i juniorzy. Z reprezentantów Polski zobaczymy Kamil Draguna, Daniela Sadzikowskiego, Jacka Stopę i Michała Paterka.

Zawodnicy mają do podziału całkiem ładną sumę 25 tysięcy funtów.

Równolegle do turnieju superarcymistrzów rozgrywany jest Open z udziałem naszych zawodników.

Transmisja


Wyniki końcowe(czołówka) turnieju szachów szybkich:

LCC 2014 wyniki

Najlepszymi z Polaków byli Jacek Stopa oraz Adam Bukojemski, którzy zdobyli po 7 pkt i zostali sklasyfikowani na miejscach 22-46.

Szczegółowe wyniki.

Wyniki turnieju głównego:

LCC 2014 wyniki glowny

W poniedziałek 8 grudnia rozpocznie się FIDE Open, który rozegrany zostanie na dystansie 9 rund do 14 grudnia.

W turnieju otwartym FIDE mamy okazję zobaczyć kilku reprezentantów Polski: Bartosza Soćko, Kacpra Pioruna, Kamila Draguna, Jacka Stopę, Daniela Sadzikowskiego, Adama Bukojemskiego, Bartłomieja Różyckiego, Michała Paterka, Stanisława Praczukowskiego i Kajetana Wandowicza.

Transmisja

Chyba nikt się nie spodziewał, że Kamil Dragun okaże się najlepszym zawodnikiem turnieju Open. Nasz – ciągle jeszcze – junior od samego początku prowadził w turnieju i remisując dwie ostatnie partie podzielił pierwsze miejsce z jeszcze większą niespodzianką Chińczykiem Jinshi Bai. W sumie zdobyli po 7,5 pkt, ale to Polak okazał się pierwszy dzięki lepszej punktacji pomocniczej. Po nieudanym starcie w Katarze dobrze zagrał Bartosz Soćko, który zajął 4 miejsce zdobywając 7 pkt i jednocześnie odprawił w ostatniej rundzie „z kwitkiem” jednego z rywali Kamila do pierwszego miejsca Uzbeka Jahongira Vakhidova. Na ósmej pozycji turniej zakończył Jacek Stopa, na 12 Kacper Piorun, a na 15 Daniel Sadzikowski. W sumie bardzo dobry start Polaków i Londyn można uznać za zdobyty.

Kamil od około roku bardzo mocno się popawił i stale podnosi swoją siłę gry. Jednak dopiero to zwycięstwo pozwoli przypomnieć kobicom, że to jest przecież były Mistrz Świata juniorów. Wielki wkład w jego ostatnie sukcesy ma Bartosz Soćko, który pracuje z Kamilem już drugi rok i efekty widać. Nie widzimy już nierównego „Turysty„, ale kandydata na reprezentanta Polski w niedalekiej przyszłości. Oby tak dalej.

Wyniki końcowe(czołówka)

LCC 2014 wyniki open

Wyniki Kamila Draguna

LCC 2014 wyniki Dragun

Szczegółowe wyniki.

Oficjalna strona turnieju.

 

1 KOMENTARZ

  1. Hola! Od listy startowej ważniejsza klasyfikacja punktowa.
    Najwięcej punktów spośród polskich zawodników uzyskali Jacek Stopa i Adam Bukojemski po 7. Sklasyfikowani na miejscach 22-46. Kolejny Polak, Kamil Dragun zdobył 6,5 pkt i zajął miejsce 47-76 (23 to jego pozycja na liście startowej)

Comments are closed.