Duda w trójce najlepszych zawodników francuskiej TOP12.

0
500

TOP12 2016 logo

W dniach 28 maja – 7 czerwca rozegranie zostanie kolejna edycja Drużynowych Mistrzostw Francji TOP12. Rok temu mieliśmy okazję oglądać świetny występ Janka Dudy oraz Aleksandra Miśty. Jak będzie tym razem? Zobaczymy.

FFE - AFFICHE TOP 12 - 2016 - DRANCY.ai

Janek jest liderem brązowego medalisty sprzed roku – Bois Colombes. A oprócz niego w tej drużynie gra Kamil Mitoń. W reprezentacji Mulhouse Philidor na liście startowej mamy Radka Wojtaszka i Grześka Gajewskiego, ale wiemy, że ten pierwszy w tych zawodach nie wystąpi. W reprezentacji Montpellier z drugim numerem wystawiony jest Aleksander Miśta. A Chalons en Champagne reprezentuje Michał Krasenkow. Na jakich szachownicach zagrają nasi zawodnicy nie jest takie oczywiste, gdyż w tej lidze można zmieniać zawodnikom przypisanie do konkretnej szachownicy.

Oprócz Polaków zobaczymy takie szachowe sławy, jak Anish Giri(2790), czy najlepszy szachista gospodarze Maxime Vachier-Lagrave(2788) z którymi zapewne zagra Duda.

Lista startowa.

Zawody rozgrywane są systemem kołowym na dystansie 11 rund. Miejscem rozgrywek jest miasto Drancy zwane „miastem kwiatem„.

Transmisja.

Szczegółowe wyniki.

Oficjalna strona zawodów.