Lake Sevan 2013

9
563

Równolegle do wszystkich trzech lig, które w najbliższym tygodniu albo trwają(I i II liga) albo dobiegają końca (Sygnity Ekstraliga) będziemy pasjonować się występem Darka Świercza w bardzo silnym turnieju kołowym „Lake Sevan” rozgrywanym w Armenii

Zawody rozegrane zostaną w dniach 7-17 września, a pierwsza runda rozegrana zostanie w niedzielę 8 września.

 W dziesiątce szczęsliwców, którzy spędzą w Armenii 11 dni znaleźli się:

1. GM Markus Ragger (2680) z Austrii.

2. GM Sergei Zhigalko (2664) z Białorusi.

3. GM Dariusz Świercz (2654) z Polski.

4. GM Ivan Popov (2656) z Rosji.

5. GM Zaven Andrasian (2631) z Armenii.

6. GM Yuriy Kuzubov (2628) z Ukrainy.

7. GM Robert Hovhannisyan (2623) z Armenii.

8. GM Arman Pashikian (2609) z Armenii.

9. GM Avetik Grigoryan (2580) z Armenii.

10. GM Karen Grigoryan (2563) z Armenii.

Transmisja:

[lakesevan2013]

Partie zaczynają się o 15:00 czasu ormiańskiego. Różnica czasu pomiędzy Polską a Armenią wynosi +2 godziny na korzyść Armenii.

Niestety w I rundzie Darek przegrał z rozstawionym z nr. 1 Raggerem. Darek został zaskoczony w debiucie i już w 7 posunięciu zamyślił się na długo, co niestety spowodowało nie do odrobienia straty w okolicach już 27 posunięcia.

W II rundzie przeciwnikiem Darka był srebrny medalista słynnych Mistrzostw Świata do lat 20 rozgrywanych w 2011 roku w hinduskim Chennai. Złoto zdobył wtedy właśnie Darek. Tak jak i wtedy Darek grał białymi i  tak samo partia zakończyła się remisem.

Niestety w trzeciej rundzie Darek postanowił odrzucić remis, który mógł pojawić się po powtórzeniu posunięć w początkowej fazie partii i zdecydował się zaatakować czarnymi bierkami Yuriego Kuzubova.  Niestety atak się nie udał i nasz zawodnik zaliczył kolejną porażkę.

W IV rundzie Darek wreszcie odniósł pierwsze zwycięstwo. Dość gładko pokonał reprezentanta gospodarzy Avetika Grigoryana.

W V rundzie Darek zremisował przez trzykrotne powtórzenie pozycji z Karenem Grigoryanem.

W VI rundzie Darek zremisował czarnymi z Sergeiem Zhigalko.

Chyba Darek nie jest w formie. W VII rundzie wyraźnie nie docisnął Armana Pashikiana i został zmuszony na pogodzenie się z remisem.

Wyrównaną partię czarnym kolorem rozegrał w VIII rundzie Darek z rosyjskim arcymistrzem Ivanem Popovem. Partia zakończyła się remisem i Darek ma po 8 runda 3,5 pkt.

Remisem zakończyła się ostatnia IX partia Darka, w której jego przeciwnikiem był Zaven Andriasian. W ten sposób Darek zakończył turniej z wynikiem 4 pkt z 9 partii.

Strona zawodów.

9 KOMENTARZE

Comments are closed.