Królestwo Szachów

0
750

Życie to jedna wielka opowieść.

Dobra opowieść to jedno z najlepszych narzędzi jakie znamy. Jesteśmy tak skonstruowani, by reagować na baśnie i legendy, które poruszają nasze emocje. Taka powinna też być dobra książka – wciągająca, intrygująca. Odnosząca się do emocji.

Ostatnio w ręce wpadła mi ciekawa pozycja przeznaczona dla dzieci, autorstwa szachowego małżeństwa Krzysztofa i Moniki Krupów: „Królestwo Szachów”  Od słonia Hannibala do Napoleona w Żółtym Kabriolecie   (tak przedstawiana była w piśmie „Macie”). Zainteresować szachami można na wiele sposobów, ale wydaję się, iż ten wybrany przez autorów, świetnie sprawdza się w przypadku najmłodszych.

Opowieść jest wpisana w nasze życie, pociąga nas, intryguje, ciekawi. Szczególnie wrażliwe są na nią dzieci i dlatego pozycja Państwa Krupów jest wyjątkowa.
Razem z autorami najmłodsi przenoszą się w zamierzchłe czasy Napoleona, Hannibala, czy Karola Wielkiego. Pomysł na książkę, szachy wplecione w opowieści, barwne postacie i ciekawa grafika sprawiają, iż połączenie tych elementów tworzy coś tak specyficznego i interesującego, że nie sposób obok książki przejść obojętnie!
Co ciekawe, główną ilustratorką opowiadań jest licealistka z wrocławskiego Młodzieżowego Domu Kultury – Weronika Domalaczna. Dlatego szczerze polecam tę książkę, która zabierze Cię drogi Czytelniku/Czytelniczko w świat porywających opowieści, legend i baśni.

Zastanawiasz się zapewne czy ta książka jest dla Ciebie?
Tak. Tak. Jeszcze raz tak!

„Nauczcie dzieci grać w szachy a o ich przyszłość możecie być spokojni”  słowa Amerykanina Paula Morphego.   Zapamiętajmy je!

Artur Czyż. Dyrektor KS Polonia Wrocław, najlepszego szachowego klubu w Polsce.
www.czasnaszachy.plwww.polonia.wroclaw.pl