Kasparow chce być Prezydentem FIDE w 2014

1
113

Garry Kasparow potwierdza swoją chęć zostania prezydentem FIDE i pozbycia się z tej organizacji Kirsana Ilyumzhinova.  Były mistrz świata zdegustowany jest tym, co się dzieje w tej organizacji i zamierza dokonać rewolucji. W dzisiejszym wydaniu Frankfurter Allgemeine Zeitung – w dniu kiedy po raz kolejny Kirsan spotyka się ze swoim przyjacielem AssademKasparow powiedział „Ilyumzhinov przynosi szachom wstyd. Żadna międzynarodowa firma nie zaangażuje się w szachy, jeżeli jej prezydent przyjaźni się z takimi osobami, jak Assad, Kadafi, czy Husain.

Garry Kasparow postawił sobie za punkt honoru pozbycie się obecnego szefa FIDE, jednak jeżeli pojawi się inny sensowny kandydat, to jest gotów go poprzeć. Tak zrobił przy poprzednich wyborach, kiedy to poparł swojego słynnego rywala Anatolija Karpowa, jednak, jak sam stwierdził „grupa wsparcia Karpova miała za mało czasu, aby zorganizować kampanię”. „Tym razem nie przegramy” – mówi były mistrz świata.

Następne wybory odbędą się w 2014 roku w norweskim Tromso podczas kolejnej Olimpiady. Kasparow obecnie koncentruje się na projekcie „Szachy w szkole” i na zbudowaniu pozycji szachów nie tylko jako sportu, ale także elementu edukacji dzieci i młodzieży.

1 KOMENTARZ

Comments are closed.