Kacper Drozdowski mistrzem międzynarodowym

0
1394

Na spotkaniu Zarządu FIDE, które odbyło się w dniach 19-20 stycznia w armeńskim mieście Tsakhkadzor zostały przyznane tytuły międzynarodowe.

Tytuł Mistrza Międzynarodowego zdobył Mistrz Europy do lat 16 Kacper Drozdowski za normy zdobyte na Mistrzostwach Europy do lat 16 w Pradze, Ekstralidze 2012 oraz Mistrzostwach Świata juniorów w Mariborze. 

Oprócz niego ten sam tytuł zdobył Daniel Frączek. Tytuł WIM otrzymała Klaudia Kulon, natomiast tytuły sędziowskie FA otrzymali Kazimierz Kozubal, Zdzisław Polkowski oraz Tomasz Stefaniak.

Dodatkowo FIDE zadecydowało, że Indywidualne Mistrzostwa Świata Juniorów odbędą się w końcówce grudnia 2013 roku w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Inną decyzją było przyznanie Kazachstanowi prawa do organizacji Drużynowych Mistrzostw Świata kobiet, które odbędą się na początku marca. Ostatnie miejsce zostało przyznane dość nieoczekiwanie i bez podania przyczyny Turcji, która nie spełnia kryteriów do przyznani „dzikiej karty” w tych zawodach. W ten sposób wyeliminowano Gruzję oraz Polskę.

Posiedzenie Zarządu FIDE zaszczycił prezydent Armenii, który jest jednocześnie Prezesem Armeńskiej Federacji Szachowej. Zarząd FIDE ogłosił, że zamierza zainwestować 100 mln dolarów w Akademię Szachową, którą stworzy w tym kraju.