Duda jedzie na Puchar Świata.

0
686

Już 30 maja rozegrana zostanie pierwsza runda Indywidualnych Mistrzostw Europy, które rozgrywane będą w stolicy Białorusi Mińsku. Turniej ten jest ostatnią szansą na zdobycie kwalifikacji do Pucharu Świata, który rozegrany zostanie na jesieni w Batumi.

Reprezentacja Polski składała się będzie z 14 zawodników, w tym dwóch kobiet. Na pewno liczymy, że choć jeden z nich dołączy do Wojtaszka i Pioruna, którzy już kwalifikację mają.

Najwyżej rozstawiony – z nr. 17 – jest powracający do gry po przewie związanej z egzaminami maturalnymi – arc. Jan-Krzysztof Duda. Nie bez szans są Dariusz Świercz, Mateusz Bartel, Jacek Tomczak, czy Aleksander Miśta, czy nawet mieszkający w USA Bartłomiej Macieja. A miłą niespodziankę sprawili by nam Daniel Sadzikowski, Marcel Kanarek, Kacper Drozdowski, czy Maciej Klekowski. Rozgrzewkowo przed Drużynowymi Mistrzostwami Świata zawody traktuje Jolanta Zawadzka, a stawkę uzupełniają Michał Bartel, Paweł Teclaf oraz Anna Kantane.

W zawodach zobaczymy 10 zawodników z rankingiem powyżej 2700, a numer 1 otrzymał Dmitry Andreikin(2734). Turniej jest piekielnie silny, bo na 84 pozycji jest sklasyfikowany zawodnik, który ma ranking 2600. W sumie zgłoszono 298 graczy, więc będzie co oglądać.

Turniej rozegrany zostanie na dystansie 11 rund, a ostatnia odbędzie się 10 czerwca. Dzień przerwy zaplanowany jest na 4 czerwca. 22 pierwszych zawodników zakwalifikuje się do Pucharu Świata. Zwycięzca otrzyma 20.000 Euro.

Transmisja

Szczegółowe wyniki.

Oficjalna strona zawodów.