Najer zdobywa Mistrzostwo Europy. Bartel zdobywa brąz i z Kempińskim jadą na PŚ.

0
344

IME 2015 logo

Ostatnia szansa na zakwalifikowanie się do tegorocznego Pucharu Świata rozegrana zostanie w dniach 24 luty – 8 marca w Jerozolimie. A będą to oczywiście Indywidualne Mistrzostwa Europy, z których 23 zawodników pojedzie do Baku

ime 2015 ramadaFot. Organizatorzy

Z Polaków tylko Radek Wojtaszek ma zagwarantowany start w stolicy Azerbejdżanu, natomiast wszyscy pozostali muszą jeszcze o to prawo walczyć. A podjęli się tego zadania i przy okazji walki o tytuł Mistrza Europy Mateusza Bartel, Grzegorz Gajewski, Robert Kempiński, Darek Świercz, Jan Krzysztof Duda oraz Daniel Sadzikowski.

Żaden z naszych zawodników nie jest faworytem, a najwyższy numer startowy ma Gajewski i jest to dopiero pozycja 33. A na czele listy startowej mamy 6 zawodników z rankingiem powyżej 2700 ELO, z których najwyżej sklasyfikowanymi są David Navara oraz Nikita Vitiugov, którzy mają 2735 pkt. Tak więc naszym zawodnikom nie będzie łatwo, szczególnie, że w ostatnim tak silnym turnieju w Katarze nie pokazali za wysokiej formy. Ale od tego czasu minęło już kilka miesięcy i może jednak zobaczymy udane partie w wykonaniu reprezentantów Polski.

Pierwsza runda rozegrana zostanie 24 lutego, a dzień przerwy zaplanowany jest aż dwukrotnie – 28 lutego i 7 marca. W całym turnieju rywalizuje 255 zawodników, a zwycięzca oprócz tytułu Mistrza Europy otrzyma 16.000 Euro,  a w sumie jest do podziału 120.000 Euro.

Transmisja

Szczegółowe wyniki.

Oficjalna strona zawodów.