Ilyumzhinov zakłada partię szachową

0
492

Fot. „The Sun

Prezydent FIDE Kirsan Ilyumzhinov zaskakuje po raz kolejny. O tym, że porwało go UFO wiemy od lat, jego przyjaźń z największymi dyktatorami też jest nam znana.

Fot. Rianovosti

Działalność FIDE pod jego przewodnictwem jest mocno krytykowana, a szachy niestety zniknęły z planów marketingowych poważnych firm. Kraje uważane za demokratyczne też unikają relacji z tą instytucją.

Teraz dowiadujemy się, że powstanie Partia Szachowa, do której już obiecali wejść tacy politycy, jak, wg. „Izvestia„, Vladimir Zhirinovsky.

Są partie demokratyczne i komunistyczne. Pora założyć partię szachową.” – mówi Ilyumzhinov. Kwatera główna tej partii ma znaleźć się na Ukrainie. „Chcemy uczyć młodych ludzi liczyć ich posunięcia i akcje” – dodaje Prezydent FIDE.

Zadaniem partii jest też lobbowanie za szachami w parlamentach.

Pierwszą rzeczą, jaką zamierza zrealizować w ramach tej partii, to mecze szachowe Korea PółnocnaKorea Południowa oraz PalestynaIzrael.

Anatolij Karpov – zapytany o ten pomysł – odpowiedział: „Szachów, jak innych sportów, nie powinno się mieszać z polityką„.

A naszym zdaniem, to jednak wolimy te historie o kosmitach – są chyba bardziej interesujące, a łączenie szachów z polityką lepiej wychodzi naszym Parlamentarzystom i Europarlamentarzystom.