HP sponsorem Mobilnej Mocy Obliczeniowej „Wojtaszek Comarch Team”

0
485

24 sierpnia miał być dniem pożegnania Radka Wojtaszka, Bartosza Soćko oraz Grzegorza Gajewskiego wyjeżdżających na Puchar Swiata do Khanty-Mansiyska. Dzień, jak przed wyjazdem na każdy ważny turniej naszych reprezentantów. Z jednym wyjątkiem ? czekała na nich niespodzianka.

Na spotkanie przyszli przedstawiciele Zarządu (Tomasz Delega i Adam Dzwonkowski), reprezentant mediów red. Marek Cegliński z ?Rzeczpospolitej?, reprezentant arcymistrzów Mateusz Bartel, profesor Kennet Regan z Uniwersytetu w Buffalo – znany specjalista od oszustw szachowych, także odwiedził Związek Andrzej Dobrowolski – prezes Mazowieckiego Związku Szachowego, z Comarchu niezawodny Paweł Kozyra – dobry duch naszego zespołu oraz jeszcze jeden nowy Pan. Praktycznie nikt tego Pana nie znał, jednak jak się przedstawił jako Tomasz Szewczak z działu komputerów przenośnych HP, to wiadomo już było, o co chodzi.

Tego dnia odbyło się oficjalne przywitanie w programie ?Wojtaszek Comarch Team? nowego partnera ? firmy HP ? Sponsora Mobilnej Mocy Obliczeniowej, który na potrzeby ?Wojtaszek Comarch Team? dostarczył komplet 8 najnowocześniejszych komputerów przenośnych z elitarnej linii HP EliteBook. Dodatkowo Polski Związek Szachowy dokupił 3 letnią rozszerzoną gwarancję międzynarodową na te komputery, aby zminimalizować ewentualne ryzyko związane z awarią sprzętu.

Komputery zostały dostarczone w dwóch wariantach ? HP EliteBook 8560w dla Jasia Dudy, Oli Lach, Kamila Mitonia, Artura Jakubca i Grześka Gajewskiego oraz najsilniejszy ?w stajni? HP ? HP EliteBook 8760w dla Radka Wojtaszka, Darka Świercza i Bartosza Soćko – komputer, który mógłby zastąpić całkiem silny serwer. Grzesiek na pytanie ?O ile lepszy jest ten komputer od jego poprzedniego (całkiem nowego)?? powiedział ?Nie da się tego porównać. Osiągi tego komputera są astronomiczne, a komputer Radka to jest ekstraklasa ekstraklasy?.

Radek, który jako jedyny był wtajemniczony w pozyskanie nowego sponsora powiedział: ?Przedstawiłem kryteria, jakie powinien spełniać laptop, który jest prawdziwym wsparciem szachisty 2700+: wyjątkowa wydajność procesora, bezpieczeństwo środowiska zainstalowanego na komputerze oraz wyjątkowa odporność na warunki, w jakich ma być używany, praktycznie niezniszczalność. I te komputery spełniają te warunki?.

Najbardziej zaskoczony był Bartosz Soćko, który raczej nie spodziewał się, że aż taką maszynę dostanie na Puchar Świata. ?To jest komputer, który może realnie dać nam przewagę więcej niż jednego półruchu w przygotowaniach do partii. A to już jest dużo.?

I rzeczywiście komputery tak wydajne, jak te, które otrzymaliśmy od HP praktycznie nie są dostępne jeszcze na rynku. Tak HP EliteBook 8560w, a szczególnie HP EliteBook 8760w były ściągane specjalnie na zamówienie, tak aby zdążyć przed Pucharem Świata. ?Musieliśmy bardzo ?cisnąć? fabrykę, aby wyrobili się z dostawą na czas. Ledwo zdążyli, gdyż byliśmy jednymi z pierwszych klientów, którzy zamówili najbardziej ?wypasioną? konfigurację? ? powiedział Tomasz Szewczak – odpowiadający za tą linię laptopów w HP.

?Dziś uzyskaliśmy prawdziwą przewagę technologiczną nad większością zawodników światowej czołówki. Nie będzie ona trwała wiecznie, ale chcemy wykorzystać sytuację i na najbliższych imprezach wykorzystać ich moc? ? stwierdził Adam Dzwonkowski z Zarządu Związku, który pracował z HP nad listą i konfiguracją komputerów.

Komputerów, jakie otrzymał ?Wojtaszek Comarch Team? na próżno szukać na rynku. Komputer zblizony do HP EliteBook 8560w można znaleźć na stronie Sklep HP ? HP EliteBook 8560w, a HP EliteBook 8760w na stronie Sklep HP ? HP EliteBook 8760w. Ale ?nasze? laptopy są tak o klasę-dwie wydajniejsze.

?Cieszymy się, że do grona partnerów projektu ?Wojtaszek Comarch Team? dołączył partner technologiczny firmy Comarch – firma HP. Jak widać współpraca biznesowa potrafi przełożyć się też na obszar sponsorski.? ? powiedział Paweł Kozyra.

I chyba też o to chodzi. Kolejna firma z ?najwyższej półki? dołączyła do naszego programu i możemy się tylko cieszyć, że z takimi gigantami mamy doczynienia. Czy te laptopy nam pomogą, to się okaże. Na pewno w obszarze Mobilnej Mocy Obliczeniowej awansowaliśmy do światowej elity. Mądre wykorzystanie tego sprzętu pozwoli nam pójść do przodu z warsztatem szkoleniowym, choć wszyscy wiemy, że nie zastąpi to pracy ?organicznej?.

A okazję będziemy już mieć za kilka dni na Pucharze Świata, gdzie na pewno komputery będą miały okazję potwierdzić swoją klasę. A my będziemy śledzić występy naszych zawodników w Pucharze Świata na profilu ?Wojtaszek Comarch Team? na Facebook-u.

Także na Facebook-u dostępna jest galeria zdjęć ze spotkania z HP.