Graz Open 2017.

2
928

Graz 2017 logo

W dniach 20-26 lutego rozegrany zostanie w austriackim Graz kolejna edycji międzynarodowego turnieju szachowego. Będziemy mięli okazję oglądać w nim spora grupą reprezentantów Polski z arcymistrzowskim małżeństwem Bartoszem i Moniką Soćko na czele.

Bartosz Monika Socko

Najwyżej rozstawiony jest reprezentant gospodarzy Markus Ragger(2703), który jako jedyny zawodnik ma ranking powyżej 2700 ELO. Bartosz Soćko rozstawiony jest z nr. 7.

Czołówka listy startowej.

GRaz 2017 czolowka

Transmisja

Niespodziewanym, ale zasłużonym zwycięstwem Mikołaja Tomczaka zakończył się turniej w Graz. Nasz junior miał najlepsza wartościowość spośród piątki zdobywców 7 punktów. Mimo porażki w ostatniej rundzie bardzo dobry wynik zanotowała Monika Soćko, która zdobyła 6 pkt.

Szczegółowe wyniki.

Oficjalna strona turnieju.

2 KOMENTARZE

  1. Aż się wierzyć nie chce ! Zawodnik z tytułem FM, sześćdziesiąty pierwszy na liście startowej, wygrywa dosyć silnie obsadzony turniej międzynarodowy zyskując prawie 85 punktów rankingowych. Brawo Mikołaj i tak trzymaj ! Nie zawiodła, który to już raz, Pani Monika, a obiecująco grał – mimo podstawki w ostatniej partii – młodziutki Daniel Sanz Wawer. Tym razem brawo dla PZSzach za wysłanie na turniej licznej grupy juniorów. Takie decyzje zawsze dobrze procentują.

  2. Wynik robi rzeczywiście niesamowite wrażenie – gratulacje! To chyba powinna być norma GM – czy nie?

Comments are closed.