ENEA Mistrzostwa Polski 2013 – Bartosz Soćko mistrzem Polski AD 2013.

0
442

ENEA Mistrzostwa Polski w szachach – po raz pierwszy od zmiany formuły – odbywać się będą poza Warszawą. Najlepszych szachistów Polski gościć będzie miasto Chorzów, a miejscem gry będzie hotel SZTYGARKA oraz Stadion Śląski. Zawody odbędą się w dniach 13-21 kwietnia.

Fot. www.Chess-news.ru

Tytułu będzie bronił arc. Mateusz Bartel, który rok temu pokonał po barażu arc. Bartłomieja Macieję. Do faworytów, oprócz Bartla i Maciei, na pewno zaliczać się będą startujący z najwyższym rankingiem  arc. Grzegorz Gajewski oraz arc. Bartosz Soćko. Jednak oczy całej społeczności szachowej zwrócone będą na arc. Darka Świercza, który w opinii wielu osób jest już gotowy, aby wygrać ten turniej.

Poza Darkiem mamy jeszcze czterech juniorów, z których mm. Kamil Dragunszuka” brakujących 8 pkt ELO, które dadzą mu tytuł arcymistrza, mm. Jan Krzysztof Duda ostatniej, a mm. Kacper Drozdowski pierwszej normy arcymistrzowskiej. Ten skład uzupełnia Radek Gajek walczący o swoją drugą normę na tytuł mistrza międzynarodowego.

Jaki będzie końcowy układ tabeli nie wie nikt. Wiemy na pewno tyle, że, pod usprawiedliwioną nieobecność arc. Radka Wojtaszka, walka o tytuł i miejsca w drużynie, która po raz pierwszy zagra w Drużynowych Mistrzostwach Europy na terenie Polski, będzie zażarta. Miejsc jest niewiele, a chętnych, którzy będą chcieli przejść do historii, będzie więcej.