Anna Ushenina Mistrzynią Świata Kobiet

0
167

Monika Soćko i Iweta Rajlich wystartują w najbliższych Mistrzostwach Świata Kobiet. W sumie zakwalifikowanych zostało64 zawodniczki.

a) Z Mistrzostw Świata Kobiet 2010-2011:
01. Hou, Yifan (CHN) — World Champion 
02. Koneru, Humpy (IND) — World Champion Finalist 2011 
03. Zhao Xue (CHN) — World Championship Semi finals 2010

b) Mistrzostwa Świata do lat 20 2010-2011:
04. Muzychuk, Anna (SLO) 
05. Cori T Deysi (PER)

c) Średni ranking na listach 7/2011 & 1/2012:
06. Gunina, Valentina (RUS) 
07. Galliamova, Alisa (RUS) 
08. Zhu, Chen (QAT) 
09. Kosteniuk, Alexandra (RUS) 
10. Skripchenko, Almira (FRA) 
11. Ushenina, Anna (UKR)

d) 28 zawodniczek z Mistrzostw Europy 2010 & 2011
12. Cramling, Pia (SWE) (2010)
13. Cmilyte, Viktorija (LTU) 
14. Socko Monika (POL) 
15. Sebag, Marie (FRA) 
16. Kosintseva Tatiana (RUS) 
17. Zhukova Natalia (UKR) 
18. Dembo Elena (GRE) 
19. Stefanova Antoaneta (BUL) 
20. Kosintseva Nadezhda (RUS) 
21. Muzychuk Mariya (UKR) 
22. Rajlich Iweta (POL) 
23. Ziaziulkina Nastassia (BLR) 
24. Kovalevskaya Ekaterina (RUS) 
25. Khurtsidze Nino (GEO) 
26. Danielian, Elina (ARM) (2011) 
27. Matveeva, Svetlana (RUS) 
28. Khotenashvili, Bela (GEO) 
29. Lahno, Kateryna (UKR) 
30. Javakhishvili, Lela (GEO)
31. Arakhamia-Grant, Ketevan (SCO) 
32. Foisor, Cristina-Adela (ROU) 
33. Bodnaruk Anastasia (RUS) 
34. Pogonina Natalija (RUS) 
35. Ovod Evgenija (RUS) 
36. Romanko Marina (RUS) 
37. Hoang Thanh Trang (HUN) 
38. Mkrtchian Lilit (ARM) 
39. Khukhashvili Sopiko (GEO)

e) 8 zawodniczek z Ameryki Północnej
40. Arribas Robaina, Maritza (CUB) (Continental)
41. Zatonskih, Anna (USA) (Zonal 2.1)
42. Abrahamyan, Tatev (USA) (Zonal 2.1)
43. Krush, Irina (USA) (Zonal 2.1)
44. Khoudgarian, Natalia (CAN) (Zonal 2.2)
45. Castrillon Gomez, Melissa (COL) (Zonal 2.3)
46. Aliaga Fernandez, Ingrid (PER) (Zonal 2.4)
47. Lujan, Carolina (ARG) (Zonal 2.5)

f) 12 zawodniczek z Azji/Oceanii
48. Pourkashiyan, Atousa (IRI) (Continental 2010)
49. Harika, Dronavalli (IND) (Continental 2011)
50. Ghader Pour, Shayesteh (IRI) (Zonal 3.1)
51. Ranasinghe, S D (SRI) (Zonal 3.2) 
52. Li, Ruofan (SIN) (Zonal 3.3)
53. Davletbayeva, Madina (KAZ) (Zonal 3.4)
54. Ju Wenjun (CHN) (Zonal 3.5)
55. Shen Yang (CHN) (Zonal 3.5)
56. Huang Qian (CHN) (Zonal 3.5)
57. Gu Xiaobing (CHN) (Zonal 3.5)
58. Berezina, Irina (AUS) (Zonal 3.6)
59. Soumya, Swaminathan (IND) (Zonal 3.7)

g) 3 zawodniczki z Afryki 2011
60. Mona, Khaled (EGY)
61. Mezioud, Amina (ALG)
62. Frick, Denise (RSA)

h) 2 zawodniczki nominowane przez FIDE
63. Guo Qi (CHN)
64. Olga Girya (RUS)