Ukraina Drużynowym Mistrzem Świata Kobiet

0
458

Jutro w Kazachskiej Astanie rozpocznie się najbardziej kontrowersyjna impreza roku 2013.

Fot. Organizatorzy

Kontrowersyjna ze względu na sposób kwalifikacji niektórych drużyn, który zdaniem niektórych był złamaniem zasad FIDE przez samą FIDE.

W ten sposób w zawodach znalazła się reprezentacja Turcji oraz wyeliminowana została drużyna Wietnamu.

Tak, czy inaczej, w niedzielę rozegrana zostanie I runda tych zawodów, w których wystartuje 10 drużyn w następujących składach:

1 Ukraina Rtg:2494
Sz. Nazwisko, Imię Rtg FED
1 GM Ushenina Anna 2477 UKR
2 GM Lagno Kateryna 2547 UKR
3 IM Muzychuk Mariya 2479 UKR
4 IM Gaponenko Inna 2421 UKR
GM Zhukova Natalia 2471 UKR
2 Gruzja Rtg:2489
Sz. Nazwisko, Imię Rtg FED
1 GM Dzagnidze Nana 2554 GEO
2 IM Khotenashvili Bela 2499 GEO
3 IM Javakhishvili Lela 2464 GEO
4 IM Khurtsidze Nino 2437 GEO
IM Melia Salome 2419 GEO
3 Rosja Rtg:2484
Sz. Nazwisko, Imię Rtg FED
1 GM Kosteniuk Alexandra 2495 RUS
2 IM Gunina Valentina 2505 RUS
3 WGM Pogonina Natalija 2475 RUS
4 IM Galliamova Alisa 2459 RUS
WGM Girya Olga 2440 RUS
4 Chiny Rtg:2472
Sz. Nazwisko, Imię Rtg FED
1 WGM Ju Wenjun 2505 CHN
2 WGM Huang Qian 2476 CHN
4 WGM Guo Qi 2435 CHN
IM Shen Yang 2415 CHN
WGM Tan Zhongyi 2471 CHN
     
5 USA Rtg:2386
Sz. Nazwisko, Imię Rtg FED
1 IM Zatonskih Anna 2474 USA
2 IM Krush Irina 2448 USA
3 WGM Abrahamyan Tatev 2300 USA
4 WGM Foisor Sabina-Francesca 2323 USA
WIM Ni Viktorija 2263 USA
     
6 Indie Rtg:2354
Sz. Nazwisko, Imię Rtg FED
1 WGM Gomes Mary Ann 2387 IND
2 IM Karavade Eesha 2387 IND
3 IM Mohota Nisha 2325 IND
4 WGM Padmini Rout 2316 IND
WGM Soumya Swaminathan 2283 IND
7 Rumunia Rtg:2361
Sz. Nazwisko, Imię Rtg FED
1 IM Foisor Cristina-Adela 2401 ROU
2 WGM Cosma Elena-Luminita 2336 ROU
3 WGM Bulmaga Irina 2354 ROU
4 WGM L’ami Alina 2353 ROU
WGM Voicu-Jagodzinsky Carmen 2281 ROU
8 Francja Rtg:2335
Sz. Nazwisko, Imię Rtg FED
1 IM Milliet Sophie 2401 FRA
2 WGM Maisuradze Nino 2330 FRA
3 IM Collas Silvia 2282 FRA
4 WGM Safranska Anda 2328 FRA
WIM Benmesbah Natacha 2266 FRA
     
9 Kazahstan Rtg:2309
Sz. Nazwisko, Imię Rtg FED
1 WGM Nakhbayeva Guliskhan 2344 KAZ
2 WGM Saduakassova Dinara 2353 KAZ
3 WIM Davletbayeva Madina 2272 KAZ
4 WIM Dauletova Gulmira 2265 KAZ
WIM Abdumalik Zhansaya 2187 KAZ
10 Turcja Rtg:2162
Sz. Nazwisko, Imię Rtg FED
1 WGM Yildiz Betul Cemre 2341 TUR
2 WGM Ozturk Kubra 2252 TUR
3 WCM Cemhan Kardelen 2025 TUR
4 WFM Sop Selen 2028 TUR
WCM Kaya Emel 1995 TUR