Mamy brąz Drużynowych Mistrzostw Świata! Panie szóste.

0
707

Już w sobotę 17 czerwca rozegrana zostanie w rosyjskiej stolicy szachów Chanty-Mansyjsku pierwsza runda Drużynowych Mistrzostw Świata, w których po raz pierwszy zobaczymy obydwie polskie reprezentacje. Wynika to ze świetnego rezultatu naszych drużyn w ostatniej olimpiadzie.

Turniej rozegrany zostanie systemem kołowym na dystansie 9 rund z dniem przerwy 22 czerwca. Ostatnia runda zaplanowana jest na 26 czerwca.

Fot. PZSzach

Reprezentacja kobiet ma już doświadczenie w tych bardzo trudnych zawodach, bo grały już trzykrotnie, jednak najwyższe miejsca, jakie zajęły, to 5 pozycja, co na pewno nie odpowiada ich aspiracjom.

Nasz kraj reprezentuje skład tylko odrobinę zmieniony w stosunku do Olimpiady w Baku, gdyż zamiast maturzystki Marioli Woźniak zobaczymy Joannę Majdan-Gajewską. Panie rozstawione są z 5 numerem startowym za Rosją, Chinami, Gruzją i Indiami. Stawkę uzupełniają Ukraina, Azerbejdżan, USA, Wietnam oraz Egipt.

Transmisja

Fot. PZSzach

Panowie również mają 5 numer startowy i zagrają także z jedną zmianą. Za Darka Świercza, który ma sesję na uczelni w USA, zagra Grzegorz Gajewski. Numery wyższe mają reprezentacje Rosji, Chin, Ukrainy i USA. Pozostała piątka to drużyny z Indii, Białorusi, Turcji, Norwegii oraz Egiptu.

Transmisja

Oficjalna strona zawodów.