Druga połowa zaczyna sie od gola

0
222

Victor Bologan to jest zawodnik doświadczony. W 2003 roku zwyciężył w turnieju w Dortmundzie oraz Aeroflot Open, co mówi samo za siebie. Także czarny kolor nie należał do sprzymierzeńców Radka.

Nasz zawodnik jednak należy do twardzieli i nigdy się nie poddaje. Zauważyliśmy już, że Radek wziął przykład z czołówki światowej i męczy każdą partię. Tak też było i dziś. Już przyzwyczailiśmy się do tego, że po debiucie dostaję dobre pozycje niezależnie od koloru. Dziś, po ciekawej kombinacji, dostał następnie przewagę, którą jednak ciężko było zrealizować. Wszyscy wiemy, że elementem istotnym dla każdego szachowego pojedynku jest też czas, którego reprezentant Mołdawii miał jednak dziś za mało, co spowodowało, że jednak się pomylił, a potem „wilk go dopadł„. Brawo dla Radka za walkę do samego końca i przekonywujące zwycięstwo, które ciągle daje mu szansę na zwycięstwo w tym turnieju. Zapewne zadecyduje o tym partia z Jakovenką, którą Radek zagra czarnymi, a które dają mu, póki co, więcej punktów niż biały kolor. Jutro białymi Radek zmierzy się z najsłabszym w tym turnieju Shortem. Ewentualne zwycięstwo spowoduje, że w sobotę zobaczymy szlagier!

Dobrą partię rozegrał dziś Bruzon, który pokonał Shorta. Pozostałe pojedynki zakończyły się remisami, w tym ten na szczycie – JakovenkoPonomariov.

Wyniki VI rundy

Bologan, Viktor Wojtaszek, Radoslaw 0-1
Jakovenko, Dmitry Ponomariov, Ruslan ½-½
Onischuk, Alexander Motylev, Alexander ½-½
Rublevsky, Sergei Wang, Yue ½-½
Short, Nigel D Bruzon Batista, Lazaro 0-1

 Kolejność po VI rundach

1 Jakovenko, Dmitry 4.5 12.25
2 Ponomariov, Ruslan 3.5 10.25
Wojtaszek, Radoslaw 3.5 10
4 Rublevsky, Sergei 3 9
Bologan, Viktor 3 8.75
Motylev, Alexander 3 8.5
7 Wang, Yue 2.5 7.5
Onischuk, Alexander 2.5 6.75
Bruzon Batista, Lazaro 2.5 6.75
10 Short, Nigel D 2 5.75