Budimex MPK – Zawadzka już jest królową polskich szachów!

0
498

IMPK 2015 logo

Równolegle do turnieju Lotto Mistrzostwa Polski rozegrany zostanie turniej kobiet Budimex Mistrzostwa Polski Kobiet. W odróżnieniu od tego pierwszego będzie to kołówka z udziałem 10 zawodniczek. 

IMP 2015 logo2

Do niedzieli rozstrzygały się losy występu Moniki Soćko, która grała w Mistrzostwach Świata Kobiet, ale niestety nasza liderka nie sprostała w dogrywce II rundy Marii Muzychuk z Ukrainy i wraca do Polski, co też nie jest złym rozwiązaniem, bo przez najbliższe dni będziemy mięli okazje śledzić jej rywalizację z koleżankami z reprezentacji Polski oraz pretendentkami do tej drużyny.

IMPK 2015 zawodniczki

Oczywiście Monika jest główną faworytką, ale na pewno łatwo jej nie będzie. A napierać będą Jola Zawadzka i Karina Szczepkowska-Horowska. Także szczęśliwe młode mamy, czyli Joanna MajdanGajewska oraz Iweta Rajlich nie zamierzają odpuścić. No i ciekawe, co zrobi aktualna Akademicka Mistrzyni Świata Klaudia Kulon?

IMPK 2015 zawodniczki2

Debiutuje w zawodach Mariola Woźniak, która w niedzielę zdobyła srebro w Mistrzostwach Polski do lat 18. Tak więc, czeka nas – jak zwykle zresztą – ciekawy turniej, który zakończy się 1 kwietnia.

IMPK 2015 Mariola Wozniak

Transmisja.

IMP 2015 logo3

Oficjalna strona zawodów.