Akademickie Mistrzostwa Polski 2015

0
510

AMP 2015 logo

W dniach 10-12 stycznia odbędą się Akademickie Mistrzostwa Polski, które rozegrane zostaną w Zabrzu. Do zawodów indywidualnych zgłosiło się 67 kobiet oraz 187 mężczyzn. W turnieju drużynowym zagra 33 drużyny.

AZS logo

Turniej indywidualny rozgrywany na dystansie IX rund rozegrany zostanie w sobotnie popołudnie oraz niedzielny ranek. Zawody drużynowe rozpoczną się w niedzielę ok. południa, a zakończą w poniedziałek rano. Tempo gry wynosi 15 min na partię dla zawodnika.

Turniej jest organizowany przez Klub Uczelniany AZS UE Katowice. Sędzią zawodów jest Michał Wejsig. Miejsce zawodów jest Park Hotel Diament, ul. 3 Maja 122a w Zabrzu.

TransmisjaTransmisja wideo z zawodów.Turniej kobiet

Po pierwszym dniu i sześciu rundach na czele tabeli kobiet mamy tylko jedną zawodniczkę z kompletem punktów – Annę Gasik reprezentującą Uniwersytet Warszawski. Pół punktu mniej ma Ola Lach z Krakowskiej AGH, a potem już mamy 3 zawodniczki z 5 punktami, w tym obrończynię tytułu i zarazem aktualną Akademicką Mistrzynię Świata Klaudię Kulon.

Klaudia Kulon AMPFot. Organizatorzy

Drugiego dnia to właśnie Klaudia okazała się najbardziej skuteczna i z przewaga jednego punktu pokazała, że ciągle jest najlepszą akademiczką w naszym kraju. Srebro przypadło Annie Gasik, a brąz zdobyła Karina Szczepkowska-Horowska.

AMP 2015 wyniki kobiet

Wyniki turnieju kobiet.

Turniej open

Jedyny w Polsce podwójny arcymistrz Kacper Piorun z Uniwersytetu Warszawskiego prowadzi z kompletem 6 pkt po pierwszym dniu turnieju. Pół punktu mniej mają reprezentujący Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu Piotr Brodowski oraz aktualny jeszcze Mistrz Polski Maciek Klekowski z AGH. Faworyzowany Darek Świercz stracił jeden punkt i jest obecnie na 7 pozycji.

Tomek Warakomski AMPFot. Organizatorzy

W niedzielne przedpołudnie walka się zaostrzyła i doszło do bardzo istotnych pojedynków, które spowodowały, że Akademickim Mistrzem Polski został Tomasz Warakomski wyprzedzając Darka Świercza oraz Kamila Draguna. Ten ostatni postanowił nie walczyć o złoto i szybko zremisował w ostatniej rundzie z Piotrem Brodowski, który musi teraz „oblizać się smakiem” medalu.

AMP 2015 wyniki open

Wyniki turnieju otwartego.

Turniej drużynowy

Po VII rundach turnieju drużynowego na czele mamy akademików z Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, z Dragunem i Warakomskim w składzie, z dorobkiem 13 pkt meczowych. Na drugim miejscu, z jednym punktem mniej, jest Uniwersytet Ekonomiczny z Katowic, a za nimi najwyżej rozstawiony w tych zawodach Uniwersytet Warszawski.

AMP 2015 UE PoznańFot. Organizatorzy

W drugim dniu zawodów już tylko trwały wyścigi pomiędzy poznaniakami, a drużyną z Katowic. Ci pierwsi nie odpuścili do samego końca i zdobyli tytuł Akademickiego Drużynowego Mistrza Polski, wyprzedzając swoich „ekonomicznych” kolegów z Katowic oraz Uniwersytet Jagielloński z Krakowa.

AMP 2015 wyniki druzynowe

Wyniki turnieju drużynowego.

Oficjalna strona zawodów.