Administracja Rządowa zagrała w szachy.

0
974

MP AP logo

17 października 2015 odbyły się I Mistrzostwa Polski Administracji Rządowej w szachach szybkich i błyskawicznych. Patronat nad zawodami objęła Pani Minister Claudia Torres-Bartyzel – Szef Służby Cywilnej.

WP_20151017_10_15_20_Pro

Do udziału w zawodach zgłosiło się 74(szachy szybkie) i 34(szachy błyskawiczne) zawodników. Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju udostępniło swoją Salę Konferencyjną, która z nawiązką spełniła wymagania uczestników.

W zawodach uczestniczyli przedstawiciele Ministerstw, Urzędów Centralnych i Wojewódzkich oraz ich jednostek podległych i nadzorowanych, a także zaproszeni goście, w tym arcymistrzyni Agnieszka Brustman.

Szczegółowy komunikat zawodów.

WP_20151017_12_09_47_Pro

Organizatorami mistrzostw byli:

Towarzystwo Sportowo-Edukacyjne „Solvitur Ambulando” oraz Stowarzyszenie Absolwentów Krajowej Szkoły Administracji Publicznej przy współpracy z Polskim Związkiem Szachowym.

Obowiązki sędziego głównego pełniła Magdalena Judek. Polski Związek Szachowy reprezentowali Prezes – Tomasz Delega oraz wiceprezes Adam Dzwonkowski(Dyrektor Turnieju ).

WP_20151017_10_12_56_Pro

W turnieju szachów szybkich Mistrzem Polski został Rafał Przedmojski(Ministerstwo Obrony Narodowej), wyprzedzając Łukasza Dworakowskiego(Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa) oraz Mariana Morcinka(Izba Skarbowa we Wrocławiu). Wśród kobiet Mistrzynią Polski została Joanna Konstanciuk(Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju) przed Jadwigą Gasik(Urząd Patentowy RP) oraz i Magdaleną Pazderską(Ministerstwo Finansów).

Czołówka turnieju szachów szybkich.

MP AP szybkie

Wyniki końcowe turnieju szachów szybkich.

Turniej szachów błyskawicznych zakończył się zwycięstwem Jacka Markiewicza(Ministerstwo Środowiska), który wyprzedził Roberta Kuczyńskiego(Ministerstwo Skarbu Państwa) oraz Jacka Gdańskiego(Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej). W klasyfikacji kobiet tytuł ponownie zdobyła Joanna Konstanciuk(MIiR) wyprzedzając Alicję Grzmiaczkę(Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju – Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad) oraz Jadwigę Gasik(Urząd Patentowy RP).

Czołówka turnieju szachów błyskawicznych.

MP AP blitz

Wyniki końcowe turnieju szachów błyskawicznych.

WP_20151017_14_15_44_Pro

Podczas ceremonii zakończenia Pani Minister Claudia Torres-Bartyzel wysoko oceniła organizację i frekwencję w zawodach, a także wręczyła zwycięzcom medale, puchary, nagrody rzeczowe i pamiątkowe dyplomy.

Krzysztof Pajączek ze stowarzyszenia „Solvitur Ambulando” podkreślił, że cieszy się, że szachy są popularne w administracji rządowej, a wśród startujących można było zobaczyć, tak amatorów, jak i wybitnych arcymistrzów.

WP_20151017_10_13_07_Pro

Urszula Kulisiewicz ze SA KSAP podkreśliła, że dla absolwentów Krajowej Szkoły Administracji Publicznej nie jest to pierwszy kontakt z szachami i na pewno nie ostatni.

Prezes PZSzach docenił organizację zawodów, która nie odbiegała od imprez organizowanych przez Polski Związek Szachowy i życzył udanej ich kontynuacji w kolejnych latach.

Dyrektor Generalny Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego Marek Kuciński podziękował w imieniu zawodników organizatorom zapewniając, że na kolejne mistrzostwa zgłosi się jeszcze większa liczba zawodników.

Galeria zdjęć z zawodów.