12-letni uczeń szkoły Dworkowicza wyrzucony z turnieju.

0
543

Jak możemy przeczytać na www.Chess-News.ru 12-letni German Merkin, uczący się w słynnej szkole Dworkowicza w Moskwie został wyrzucony z turnieju „Golden Sands” rozgrywanego w Bułgarii.

 

Sędzia turnieju Vladimir Sakotic postanowił podjąć taką decyzję w związku z sytuacją, która nastąpiła po znalezieniu przy zawodniku telefonu komórkowego z pozycją, którą miał w aktualnie granej partii w III rundzie zawodów. Ponieważ było to niezgodne z Artykułem 13  Kodeksu FIDE, to German Merkin został wykluczony z turnieju.

O tym incydencie zostanie powiadomiona macierzysta Rosyjska Federacja Szachowa.

German Merkin jest uczniem słynnej szkoły Dworkowicza w Moskwie, a jego trenerem jest nie mniej słynny GM Sergei Dolmatov, który wypowiedział się kiedyś na temat tego zawodnika:

Ostatnio pojawił się w mojej grupie nowy student 11-letni German Merkin. Mieszkał w Niemczech przez rok i pracowaliśmy za pomocą komunikatora Skype, ale niedawno powrócił do Moskwy. Nie wiem, kim on zostanie. Nigdy tego nie wiadomo. Wiele zależy od tego młodzieńca, czy wytrzyma stres związany z ilością pracy, a trening musi być intensywny.

Jak widać trening nie musiał być intensywny i pewnie kariera tego zawodnika się już zakończyła.